Magyar foci

Teljesült a Ferencváros álma. Az Újpest ellen lett meg a bajnoki cím

A labdarúgó NB1 30. fordulójának rangadóján a Ferencváros és az Újpest csapott össze egymással, a két ősi rivális 233. mérkőzését vívja a bajnokságban..

A találkozót az Újpest kezdte jobban egy szögletet követően kellett mentenie a Ferencváros védőjének.

A 10. percig kellett várni az első helyzetre. Ekkor Sigér ugratta ki Bolit, de Banai nagyot védett. Egy perccel később megint az elefántcsontparti támadó került helyzetbe Banai védett bravúrral. A kipattanóra Uzuni érkezett, de ő már lesen állt.

Azonban ami  késik, nem múlik. A 12. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Civic beadását követően Uzuniról maradt le Ristevski, az albán támadó öt méterről lőtt a kapuba. (1-0)

""
Fotó: Sport365.hu/ Bakonyi Péter

A gól után Szerhij Rebrov csapata továbbra is fölényben játszott, a 19. percben Boli fejelte a labdát kapu fölé.

Az első félidő felénél a Ferencváros többet birtokolta a labdát, egy Lovrencsics beadást követően szögletet rúghattak a zöld-fehérek.

A harmincadik percben egy szép támadás után a 16-oson belülre. A norvég válogatott támadó az ígéretes helyzetet gólra váltotta. (2-0)

""
Tokmac (10) góljával már két góllal vezetett a Ferencváros.

A gól megroppantotta az Újpestet, komolyabb veszélyt nem jelent a Ferencváros kapujára.

Sőt a 38. percben Zubkov került helyzetbe, lövését Banai védte. Egy perccel később Croizet lőtt jócskán kapu mellé.

Az utolsó percekre a lila-fehérek is megélénkültek, Antonov átlövését védte Bogdán.

Az utolsó percben Boli óriási helyzetbe került, lövése a kapufát találta el, majd a bíró lefújta az első félidőt.

A szünetben Ferencváros-Újpest 2-0.

A szünetben a Ferencváros egyet cserélt, Lovrencsics helyére Botka állt be.

A második félidőt Szerhij Rebrov csapata ott folytatta, ahol abbahagyta az elsőt. Boli ugratta ki Tokmacot, de a labda hosszú volt neki, Banai elérte kifutásból.

Pár perccel később Tallo és Civic feszült egymásnak, miután Laidounival szemben szabálytalankodtak.

A 60. percben az Újpestnek is megvolt az első érdemi helyzete. Beridze lövését blokkolta Blazic.

A Ferencváros az utóbbi percekben mezőnyfölényben játszott, de a második játékrészben a lila-fehéreknek volt érdemi helyzete.

A 66. percben egy kontra után Sigér került helyzetbe, lövését azonban Banai védte.

A 70. percben egy újpesti tüzijáték után Bogdán védte Perosevic helyzetét.

Egy perccel később Laidouni ugratta ki Tokmacot, aki a hosszú alsót vette célba lövése kapu mellé ment.

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Uzuni került nagy helyzetbe, de Banai védeni tudott.

Egy perccel később büntetőhöz jutott a Ferencváros. Uzuni szöglete után az újpestiek kapusa rosszul jött ki és Mmaéval szabálytalankodott.

A jogos tizenegyest Uzuni értékesítette a címvédő így már 3-0-ra vezetett.

Szerhij Rebrov együttese továbbra is komoly fölényben futballozott, sem a győzelem, sem a bajnoki cím nem forgott veszélyben.

Az utolsó percben szabadrúgáshoz jutott az Újpest. Perosevic veszélyes helyről lőtt kapu fölé.

A hosszabbítás perceiben Tokmac ellen szabálytalankodtak, a szabadrúgást Laidouni végezte el.

A Ferencváros együttese sorozatban harmadszor nyerte mega  magyar labdarúgó bajnokságot, amivel összességében a 32. bajnoki címét szerezte meg.

A végeredmény Ferencváros-Újpest 3-0.

""

""

""

Borítókép és fotók:  Bakonyi Péter/ Sport365.hu

Sport365.hu – Egy félidőre a bajnoki cím. Kétgólos előnyben a Ferencváros

A labdarúgó NB1 30. fordulójának rangadóján a Ferencváros és az Újpest csapott össze egymással, a két ősi rivális 233. mérkőzését vívja a bajnokságban.. A találkozót az Újpest kezdte jobban egy szögletet követően kellett mentenie a Ferencváros védőjének. A 10. percig kellett várni az első helyzetre. Ekkor Sigér ugratta ki Bolit, de Banai nagyot védett.